Викладачем історії, головою циклової комісії суспільно-юридичних дисциплін, Валентиною Писарчук, у групі 577-М було проведено тематичну годину на тему «Гірчить Чорнобиль крізь роки», метою якої було: розширити знання про чорнобильську катастрофу, висвітлити її причини та масштаби, закріпити знання здобувачів освіти про трагедію, розвити почуття вдячності, вшанування подвигу, почуття глибокої поваги до людей, які ціною власного життя та здоров’я захищали Україну від наслідків аварії на ЧАЕС.
Цьогоріч минає 39 річниця з дня трагедії на ЧАЕС. Здобувачі освіти Анна Айкало, Аліна Бражник, Анастасія Каленіченко, Софія Галушко, Артем Костенко підготували тематичні матеріали (доповіді, презентації, відео). Учасники заходу глибоко занурилися в причини трагедії, кожен намагався дати власну оцінку подіям, студенти зворушливо, з болем в очах, наводили факти, причини трагедії. Зворушливим було і відео, яке змонтувала Аліна Бражник на основі розповідей очевидців подій.
Чорнобильська катастрофа 26 квітня 1986 р. є однією з найтяжчих трагедій у багатовіковій історії українського народу. Чорнобильська зона відчуження – це територія з глибоким історичним та екологічним значенням для України. Ця трагедія залишила невиліковні рани на українській землі та в серцях мільйонів. Сьогодні, в умовах російсько-української війни, Чорнобиль знову опинився в епіцентрі подій, нагадуючи про крихкість миру та необхідність захисту від ядерної загрози.
Після звільнення Чорнобильської зони від окупантів розпочався процес відновлення та забезпечення її безпеки. Міжнародна спільнота надає Україні підтримку у цих зусиллях, допомагаючи у відновленні інфраструктури, радіаційному моніторингу та поводженні з радіоактивними відходами. Розглядаються нові технології та підходи до радіаційного моніторингу, а також переосмислюється роль Чорнобильської зони як наукового центру, туристичного об’єкта та місця пам’яті.
Чорнобильська трагедія є нагадуванням про ціну миру та безпеки, а також про необхідність посилення міжнародного співробітництва у сфері ядерної безпеки. Важливо пам’ятати про жертв Чорнобильської катастрофи та героїзм ліквідаторів, які ціною власного життя та здоров’я врятували світ від ще більшої трагедії. Ми закликаємо до дій: підтримки України у відновленні зони відчуження та забезпеченні її безпеки, щоб запобігти повторенню подібних катастроф у майбутньому.