РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПРОГРАМИ «ОРГАНІЗАЦІЯ ПЕРЕВЕЗЕНЬ І УПРАВЛІННЯ НА АВТОМОБІЛЬНОМУ ТРАНСПОРТІ» ЗА  СПЕЦІАЛЬНІСТЮ J8 «АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ»

14 квітня 2025 р. відбулося розширене засідання робочої групи освітньо-професійної програми “Організація перевезень і управління на автомобільному транспорті” п’ятого рівня Національної рамки кваліфікацій (фаховий молодший бакалавр) за  спеціальністю J8 «АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ». Захід мав на меті оцінку актуальності освітньо-професійної програми та її відповідність сучасним вимогам галузі у транспортних технологій.

До обговорення освітньо-професійної  програми долучились: викладачі циклової комісії транспортних технологій, проректор з навчальної роботи та міжнародних зв’язків Національного транспортного університету кандидат технічних наук, професор  Харута Віталій Сергійович, голова ЦК транспортних технологій, спеціаліст вищої категорії Вінницького технічного фахового коледжу, голова ФМО, ВМО викладачів транспортних технологій Гринчук Олена Дмитрівна, фахівець логістичної компанії SV BROK LLC Власенко Любов Дмитрівна, фахівець міжнародної логістичної компанії DHL Гармашов Олексій Олександрович, студентський актив академічних груп 592 ОП-2, ОП-37, 569-ОП-2.

На засіданні розширеного складу робочої групи з обговорення освітньо-професійної програми “Організація перевезень і управління на автомобільному транспорті” було активно проаналізовано побажання здобувачів освіти щодо змісту обов’язкових освітніх компонентів та логіки їх викладання. Обговорення базувалося на результатах анкетування здобувачів, випускників, потенційних роботодавців та педагогічних працівників, що дало змогу всебічно врахувати думки усіх зацікавлених сторін.

Особливу увагу було приділено розгляду можливих змін до переліку вибіркових освітніх компонентів, що дозволяє розширити індивідуальну освітню траєкторію здобувачів, надати більше можливостей для саморозвитку та вибору спеціалізованих напрямків підготовки згідно з особистими цілями.

Важливою частиною зустрічі стало обговорення результатів опитувань стейкхолдерів — зокрема, представників роботодавців — з метою подальшого удосконалення ОПП. Такий формат відкритого діалогу забезпечує зворотний зв’язок та дозволяє оперативно реагувати на потреби ринку праці, забезпечуючи актуальність та практичну спрямованість програм.

Таким чином, зустрічі робочих груп є ключовим елементом у процесі модернізації освітньо-професійних програм. Вони сприяють створенню адаптивних, змістовних та сучасних програм, що відповідають потребам суспільства та очікуванням здобувачів освіти.

За підсумками обговорення було ухвалено рішення внести відповідні зміни до ОПП на основі отриманих пропозицій, коментарів і рекомендацій.