ВИВЧЕННЯ КИЇВСЬКОГО МЕТРО І НЕ ТІЛЬКИ – «КОМПАС» В ДІЇ!

27.03.2025 відбулося чергове засідання гуртка «Компас» на чолі з керівником – Галиною Марчук, членами гуртка – Оленою Шевчук, Тамарою Ковальовою та дружньою групою студентів 115-ІПЗ.

Темою зустрічі став відомий Київський метрополітен та улюблений Майдан Незалежності! Учасники вивчали улюблене місто з-під землі i під яскравим весняним сонечком! Дізналися дуже цікаві факти з історії метро  від Олени Шевчук, дякуємо за чудову екскурсію. Відвідали станції метро Арсенальна, Золоті Ворота та Хрещатик. Дізналися фрагменти надзвичайної історії метро! Одна з найглибших станцій у світі – станція «Арсенальна», яка розташована на глибині 105,5 метрів. Щоб дістатися до платформи, потрібно проїхати двома довгими ескалаторами, що займає близько 5 хвилин. Дізналися про першу лінію метро та відкриття метро, що відбулося 6 листопада 1960 року. Тоді працювали лише 5 станцій: «Вокзальна», «Університет», «Хрещатик», «Арсенальна» та «Дніпро». Говорили про станцію «Львівська брама» (Зеленолінійна лінія), що була побудована, але так і не відкрита через відсутність наземного виходу. Вона досі існує як технічна платформа. На відміну від більшості міст, де метро перетинає річки тунелями, у Києві поїзди проходять Дніпро по відкритому мосту (Міст Метро). Це унікальна особливість, адже взимку тут можна побачити замерзлу річку просто з вікна вагона.

Під час Холодної війни деякі ділянки метро будувалися з урахуванням можливого використання як бомбосховища. А деякі станції метро в Києві є справжніми архітектурними шедеврами. Наприклад, станція «Золоті ворота» часто потрапляє до світових рейтингів найкрасивіших станцій завдяки своїм мозаїкам та середньовічному стилю.

Є легенди про примар у тунелях метро. Кажуть, що біля станції «Видубичі» вночі можна почути дивні звуки, а на станції «Дніпро» буцімто блукає привид будівельника, який загинув під час спорудження мосту.

По закінченню підземної екскурсії Любов Фурса провела вікторину про метро! Наші студенти активно відповідали, але перемогу здобув Влад Пилипенко. І отримав чудовий приз від класного керівника – сувенірну ручку з глобусом. Проте, одне питання залишимо залишимо до роздумів: біля якої станції метро є пам’ятник студенту, який загубив залікову книжку?!

Під час екскурсії учаснки також мандрували до Майдану Незалежності та вивчали знайомі й незнайомі пам’ятки архітектури, історію рідного міста… І кожен думав «Як тебе не любити, Києве мій!».

Дякуємо всім членам гуртка за активну участь!

До нових зустрічей!