10 ЛИСТОПАДА ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ НАУКИ В ІМ’Я МИРУ ТА РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКА АНТАРКТИЧНА СТАНЦІЯ «АКАДЕМІК ВЕРНАДСЬКИЙ» ПРОВЕЛА ОНЛАЙН-ЕКСКУРСІЮ ПО НАЦІОНАЛЬНОМУ АНТАРКТИЧНОМУ НАУКОВОМУ ЦЕНТРУ ТА ПО САМІЙ СТАНЦІЇ. 

До цього наукового заходу приєднались заступник директора з навчально-методичної роботи Альона Хебда, голова циклової комісії природних дисциплін Олена Васьковська,  викладачі Ольга Орлова, Антоніна Столяренко, також були залучені студенти 1-3 курсів нашого коледжу.

Ми дізнались як живуть та працюють наші дослідники на крижаному континенті, що вони вивчають у найвіддаленішому науковому куточку України — на антарктичній станції «Академік Вернадський».

Українська антарктидна станція «Академік Вернадський» -розташована на острові Галіндез архіпелагу Аргентинські острови. Головне призначення станції- проведення наукових досліджень на шостому континенті.  Станція є системою з власною інфраструктурою, яка забезпечує її функціонування протягом усього року. Цілий рік на станції працюють 12-14 полярників.  Здійснюється дослідження флори, фауни, а також  клімату. Основна робота – це метеорологічні, геофізичні, екологічні та біологічні спостереження.

Наприкінці зустрічі науковці відповідали на численні запитання учасників. 

  • Мені сподобалося, перше враження було таким – я побачила пінгвінів, дуже вразило бо я думала, що їх покажуть декілька хвилин, але як тільки я зайшла я побачила як вони там гуляють, здивувало що там було понад 500 учасників;
  • Розповідали і показували багато цікавого з біології, особливо вразило, що як пінгвіни готуються відкладати яйця та про дослідження риб, китів;
  • Так багато цікаво дізналась як з біології так і з геофізики, дякую нашим полярникам за таку екскурсію;
  • Стільки всього, ці компʼютери та розповідь про їх діяльність, про те як вони стежать за рівнем, температурою води.. Команда.. як кожен розповідав чим саме займається. Всі ці прилади стільки всього. Для себе дізнався багато нового, та вже маю якесь враження про все це!!