13 травня 2025 року викладачем вищої категорії циклової комісії природничих дисциплін Ольгою ОРЛОВОЮ для здобувачів освіти нашого коледжу була проведена гостьова лекція на тему «Штучний інтелект на захисті природи».
Спікером виступив Кирило КАРАТУНОВ, гейм дизайнер, провідний фахівець Навчально-наукової лабораторії інтелектуальних систем кафедри інтелектуальних кібернетичних систем факультету компʼютерних наук та технологій Державного університету «Київський авіаційний інститут».
Захід проходив в межах дисципліни «Біологія і екологія» та засідання гуртка «Біорізноманіття та біологія людини засобами STEM освіти».
В заході приймали активну участь студенти 1-3 курсів, зокрема групи: 117-ІПЗ, 115-ІПЗ, 132-Т, 107-МН, 121-КІ, 556-ІПЗ, 555-ІПЗ, 586-КБ, загалом було охоплено 85 здобувачів освіти.
Лектор зазначив, що штучний інтелект (ШІ) стрімко інтегрується в різні сфери життя, приносячи значні переваги і вирішення різноманітних проблем, які людство не в силах вирішити. Кирило КАРАТУНОВ наводив конкретні приклади проектів: Зелений горизонт, Сонячний дах, що активно використовуються в Україні, окреслив перспективи використання ШІ в різних сферах життя. Цей захід дав можливість учасникам отримати цінні знання те, що штучний інтелект (ШІ) відіграє важливу роль у збереженні та охороні довкілля, пропонуючи інноваційні рішення для боротьби з екологічними викликами. Його використання дозволяє підвищити ефективність моніторингу навколишнього середовища, оптимізувати використання природних ресурсів і зменшити негативний вплив людської діяльності на природу.
На заході були присутні: в.о. директора нашого коледжу Ніна ГРИШКО, заступник директора з навчально-методичної роботи Альона ХЕБДА, голова циклової комісії природничих дисциплін, старший викладач Олена ВАСЬКОВСЬКА, викладачі циклової комісії природничих дисциплін Антоніна Столяренко, Алла Ганченко, викладачі нашого коледжу Олена БРЕЗІЦЬКА, Любов ФУРСА.
Адміністрація коледжу, викладачі циклової комісії природничих дисциплін висловлюють подяку Олені НЕЧИПОРУК – професорці, доктору технічних наук, завідувачці кафедри інтелектуальних кібернетичних систем, за сприяння в організації зустрічі та приділений час.
Ця наукова зустріч стала не лише джерелом нових знань, а й перетворилась на живу дискусію зі студентами, які ставили питання та отримували відповіді на них.